Skip to content
Sulje

Myynnin yhteystiedot

Etsitkö Rentan myyntitiimin yhteystietoja Suomessa? Löydät täältä yhteystiedot sekä muut tarvittavat tiedot ottaaksesi yhteyttä Rentan myyntiorganisaatioon. Olemme valmiina palvelemaan sinua.

Myynti - Etelä

Tommi Gustafsson

Myyntipäällikkö, Uusimaa
050 344 6363
tommi.gustafsson@renta.fi

Jari Jansson

Myyntipäällikkö, Uusimaa
040 020 6658
jari.jansson@renta.fi

Jari Hartikainen

Aluemyyntipäällikkö, Kerava
040 650 9129
jari.hartikainen@renta.fi

Jouni Ristola

Aluemyyntipäällikkö, Kotka
045 788 411 60
jouni.ristola@renta.fi

Timo Pyykkö

Toimipisteen esimies, Kouvola
040 519 0188
timo.pyykko@renta.fi

Matti Korhonen

Aluemyyntipäällikkö, Lahti
050 596 8826
matti.korhonen@renta.fi

Toni Peltokoski

Aluemyyntipäällikkö, Lahti
050 346 4648
toni.peltokoski@renta.fi

Lauri Segerman

Aluemyyntipäällikkö, Lappeenranta
0400 656 408
lauri.segerman@renta.fi

Heikki Lihavainen

Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
045 7884 1089
heikki.lihavainen@renta.fi

Jarmo Mutta

Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi
040 135 3722
jarmo.mutta@renta.fi

Tommi Seppälä

Aluemyyntipäällikkö, Espoo
0400 484 484
tommi.seppala@renta.fi

Miika Nurminen

Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
045 666 4949
miika.nurminen@renta.fi

Jukka Närväinen

Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
045 7884 1114
jukka.narvainen@renta.fi

Vesa Wegelius

Aluemyyntipäällikkö, PK-seutu
050 594 7408
vesa.wegelius@renta.fi

Mikko Mattila

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
‭050 341 1915
mikko.mattila@renta.fi

Myynti - Länsi

Sampsa Leinonen

Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
040 745 7394
sampsa.leinonen@renta.fi

Taneli Salminen

Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
040 650 9116
taneli.salminen@renta.fi

Markku Tuomi

Aluemyyntipäällikkö, Hämeenlinna
040 808 6546
markku.tuomi@renta.fi

Petri Nyroos

Aluemyyntipäällikkö, Pori
040 352 2245
petri.nyroos@renta.fi

Marko Lammentausta

Aluemyyntipäällikkö, Seinäjoki
040 776 7683
marko.lammentausta@renta.fi

Ilpo Hämäläinen

Aluemyyntipäällikkö, Pirkkala, Tampere
050 440 9259
ilpo.hamalainen@renta.fi

Mika Kangasmäki

Aluemyyntipäällikkö, Pirkkala, Tampere
045 633 3558
mika.kangasmaki@renta.fi

Jussi Levonen

Aluemyyntipäällikkö, Pirkkala, Tampere
045 7750 6052
jussi.levonen@renta.fi

Jasse Mutta

Aluemyyntipäällikkö, Turku
045 775 06064
jasse.mutta@renta.fi

Tommi Seikola

Aluemyyntipäällikkö, Turku
044 7843 226
tommi.seikola@renta.fi

Niklas Ehnström

Aluemyyntipäällikkö, Länsi-Suomi
050 433 3889
niklas.ehnstrom@renta.fi

Tomi Kankaanpää

Aluemyyntipäällikkö, Vaasa
040 650 9120
tomi.kankaanpaa@renta.fi

Marko Heinonen

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
0400 940 058
marko.heinonen@renta.fi

Myynti - Keski ja itä

Tomi Matilainen

Aluemyyntipäällikkö, Joensuu
045 775 06050
tomi.matilainen@renta.fi

Jari Kärkkäinen

Aluemyyntipäällikkö, Jyväskylä
050 341 9168
jari.karkkainen@renta.fi

Miika Rauhala

Aluemyyntipäällikkö, Jyväskylä
040 654 2265
miika.rauhala@renta.fi

Simo Damski

Aluemyyntipäällikkö, Kuopio
050 413 0769
simo.damski@renta.fi

Hannu Jäntti

Aluemyyntipäällikkö, Kuopio
050 462 8322
hannu.jantti@renta.fi

Kalle Sallinen

Aluemyyntipäällikkö, Kuopio
050 309 7779
kalle.sallinen@renta.fi

Sami Vainikainen

Aluemyyntipäällikkö, Kuopio
050 310 5710
sami.vainikainen@renta.fi

Pasi Hänninen

Aluemyyntipäällikkö, Mikkeli
040 147 1338
pasi.hanninen@renta.fi

Mikko Rämänen

Aluepäällikkö, Keski- ja Itä-Suomi
040 650 9105
mikko.ramanen@renta.fi

Myynti - Pohjoinen

Ilpo Takkula

Myyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
0400 387 003
ilpo.takkula@renta.fi

Eero Juntunen

Aluemyyntipäällikkö, Kajaani
040 650 9135
eero.juntunen@renta.fi

Heikki Herrala

Aluemyyntipäällikkö, Meri-Lappi
0500 696 396
heikki.herrala@renta.fi

Marko Hietaharju

Aluemyyntipäällikkö, Kokkola
040 776 7836
marko.hietaharju@renta.fi

Jyrki Saarela

Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
040 776 7609
jyrki.saarela@renta.fi

Tero Niemelä

Aluemyyjä, Oulu
040 650 9124
tero.niemela@renta.fi

Mika Pasma

Aluemyyntipäällikkö, Oulu
040 776 7672
mika.pasma@renta.fi

Arto Tervonen

Myynti, Oulu
040 650 9121
arto.tervonen@renta.fi

Jouni Varonen

Projektipäällikkö, pölynhallinta, Oulu
045 7881 6339
jouni.varonen@renta.fi

Jari Viitanen

Aluemyyntipäällikkö, Oulu
040 776 7506
jari.viitanen@renta.fi

Jari Niemi

Aluemyyntipäällikkö, Ylivieska
045 788 16305
jari.niemi@renta.fi

Teemu Salo

Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi
045 111 8581
teemu.salo@renta.fi

Renta Telineet

Edgar Green

Telinetyönjohtaja, PKS
040 545 5900
edgar.green@renta.fi

Sebastian Hummarkoski

Telinetyönjohtaja, PKS
0400 887 018
sebastian.hummarkoski@renta.fi

Jani Kinnunen

Telinetyönjohtaja, PKS
040 771 0337
jani.kinnunen@renta.fi

Vesa-Matti Lippai

Telinetyönjohtaja, PKS
040 757 2022
vesa-matti.lippai@renta.fi

Veli-Matti Salminen

Telinetyönjohtaja, PKS
040 482 0911
veli-matti.salminen@renta.fi

Alar Süggis

Telinetyönjohtaja, PKS
040 482 0455
alar.suggis@renta.fi

Oskari Rajalaakso

Telinetyönjohtaja, Länsi-Suomi
044 500 1510
oskari.rajalaakso@renta.fi

Tommi Raninen

Telinetyönjohtaja, Keski-Suomi
040 515 1477
tommi.raninen@renta.fi

Jani-Pekka Lintala

Telinetyönjohtoharjoittelija
040 354 5332
jani-pekka.lintala@renta.fi

Hannu Kekoniemi

Projektipäällikkö, PKS ja Häme
050 081 2427
hannu.kekoniemi@renta.fi

Juha Koivukoski

Projektipäällikkö, PKS
0400 987 985
juha.koivukoski@renta.fi

Tarmo Murd

Projektipäällikkö, PKS
040 515 9888
tarmo.murd@renta.fi

Tommi Schmidt

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi

Niko Turunen

Aluepäällikkö, Pirkanmaa
040 173 6886
niko.turunen@renta.fi

Raoul Högdal

Aluepäällikkö, PKS ja Kymenlaakso
040 026 0704
raoul.hogdal@renta.fi

Kari-Pekka Liimatainen

Aluepäällikkö, Keski-Suomi
040 673 5284
kari-pekka.liimatainen@renta.fi

Kim Rajala

Varastopäällikkö, Renta Telineet
040 591 2769
kim.rajala@renta.fi

Jarno Tuuri

Toimitusjohtaja, Renta Telineet
040 418 5445
jarno.tuuri@renta.fi

Satu Tähtinen

Talousassistentti, Renta Telineet
040 775 5936
satu.tahtinen@renta.fi

Piia Tervakoski

Talousassistentti, Renta Telineet
040 774 6586
piia.tervakoski@renta.fi

Työmaatilat

Eetu Lindfors

Toimipisteen esimies, Työmaatilat
050 341 6222
eetu.lindfors@renta.fi

Jesse Elokorpi

Koordinaattori, Työmaatilat
045 775 00138
jesse.elokorpi@renta.fi

Jari Korhonen

Tuotelinjapäällikkö, Työmaatilat
0400 687 016
jari.korhonen@renta.fi

Työmaapalvelut

Antero Anttila

Tuotelinjapäällikkö, Työmaapalvelut
040 661 60 56
antero.anttila@renta.fi

Antti Rantanen

Työmaapalvelut, Myyntipäällikkö
040 661 64 36
antti.rantanen@renta.fi

Alessandro Marrara

Sähköistyspalvelut, Tarjouslaskenta
044 727 9863
alessandro.marrara@renta.fi

Risto Paakkari

Sähköistyspalvelut, Työnjohtaja
0401737993
risto.paakkari@renta.fi

Axel Tidenberg

Sähköistyspalvelut, Työnjohtaja
045 7750 1216
axel.kalenius@renta.fi

Juha Tauru

Lämmityspalvelut, Asiantuntija
040 661 32 23
juha.tauru@renta.fi

Pirita Wikström

Työmaapalvelut, Työnjohtaja
040 173 7020
pirita.wikstrom@renta.fi