Aidosti valtakunnallisesti. Siellä, missä rakennetaan ja luodaan uutta. Siellä, missä korjataan ja parannetaan olemassa olevaa. Siellä, missä arki on kovaa työtä ja sään piiskaamia päiviä. Siellä, missä sinä olet – sieltä löydät myös meidät.

Toimipisteemme

Espoo

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Luoteisrinne 4F, 02270 Espoo

+358 40 1611 911

espoo@renta.fi

Aukioloajat

klo 07.00 -16.30

Toimipisteen esimies

Juha-Pekka Lehto – Toimipisteen esimies

juha-pekka.lehto@renta.fi

+358 40 849 9975

Helsinki

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Sahaajankatu 3, 00880 Helsinki

+358 40 1611 912

helsinki@renta.fi

Aukioloajat

klo 07.00 -16.30

Toimipisteen esimies

Jukka Suhonen – Toimipisteen esimies

jukka.suhonen@renta.fi

+358 40 849 9971

Ivalo - Palvelupiste

Pohjois-Suomi

Yhteystiedot

Kerttujärventie 12, 99800 Ivalo

+358 40 357 7364, myynti +358 40 776 7609

rovaniemi@renta.fi

Aukioloajat

7.00-16.00

Joensuu

Vuokraamo Itä-Suomi

Yhteystiedot

Wahlforssinkatu 7-9, 80100 Joensuu

+358 40 161 1914

joensuu@renta.fi

Aukioloajat

klo 07.00 -16.30

Toimipisteen esimies

Aleksi Nevalainen – Toimipisteen esimies

aleksi.nevalainen@renta.fi

+358 40 650 9117

Jyväskylä

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Kuormaajantie 6, 40320 Jyväskylä

+358 40 1611 910

jyvaskyla@renta.fi

Aukioloajat

klo 07.00 - 16.30

Toimipisteen esimies

Mikko Lindberg – Toimipisteen esimies

mikko.lindberg@renta.fi

+358 40 650 9112

Kajaani - TULOSSA 2018!

Itä-Suomi

Yhteystiedot

Veistäjänkatu 4, 87400 Kajaani

+358 40 650 9135

kajaani@renta.fi

Aukioloajat

TULOSSA 2018!

Toimipisteen esimies

Eero Juntunen – Aluemyyntipäällikkö, Kajaani

eero.juntunen@renta.fi

+358 40 650 9135

Kerava

Etelä-Suomi

Yhteystiedot

Sarviniitynkatu 4, 04200 Kerava

+358 401611918

kerava@renta.fi

Aukioloajat

7.00-16.30

Toimipisteen esimies

Niklas Rosenström – Toimipisteen esimies

niklas.rosenstrom@renta.fi

041 439 1189

Kokkola

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Lekatie 6 A, 67800 Kokkola

+358 40 161 1900

kokkola@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Mika Raatikainen – Toimipisteen esimies

mika.raatikainen@renta.fi

+358 40 560 7361

Kotka

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Huumantie 5, 48230 Kotka

+358 40 1611 906

kotka@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Petri Saastamoinen – Toimipisteen esimies

petri.saastamoinen@renta.fi

+358 40 1611 906

Kuopio

Vuokraamo Itä-Suomi

Yhteystiedot

Leväsentie 23, 70780 Kuopio

+358 40 1611 917

kuopio@renta.fi

Toimipisteen esimies

Matti Kokko – Toimipisteen esimies

matti.kokko@renta.fi

+358 40 049 5444

Kuusamo

Pohjois-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Luomantie 7, 93600 Kuusamo

+358 40 1611 909

kuusamo@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Sami Kurtti – Toimipisteen esimies

sami.kurtti@renta.fi

+358 40 650 9110

Mikkeli

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Otavankatu 14-16, 50130 Mikkeli

+358 40 161 1904

mikkeli@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Pasi Hänninen – Aluemyyntipäällikkö, Mikkeli

pasi.hanninen@renta.fi

+358 40 147 1338

Lahti

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Muurainkatu 4, 15810 Lahti

+358 40 161 1916

lahti@renta.fi

Aukioloajat

klo 07.00 -16.00

Toimipisteen esimies

Joni Lång – Toimipisteen esimies

joni.lang@renta.fi

+358 44 016 9083

Lappeenranta

Etelä-Suomi

Yhteystiedot

Mäntysuonkatu 6, 53550 Lappeenranta

+358 401611920

lappeenranta@renta.fi

Aukioloajat

7.00-16.30

Toimipisteen esimies

Jari Juselius – Toimipisteen esimies

jari.juselius@renta.fi

+358 40 650 9125

Oulu

Pohjois-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Graniittikuja 1, 90620 Oulu

+358 40 161 1908

oulu@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Ari Tervonen – Toimipisteen esimies

ari.tervonen@renta.fi

+358 40 650 9101

Pori

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Satakunnankatu 41, 28130 Pori

+358 40 161 1902

pori@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Tero Salo – Toimipisteen esimies

tero.salo@renta.fi

+358 40 524 1104

Rovaniemi

Pohjois-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Isoaavantie 8, 96320 Rovaniemi

+358 40 161 1907

rovaniemi@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Joni Karjalainen – Toimipisteen esimies

joni.karjalainen@renta.fi

+358 40 650 9103

Seinäjoki

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Runkotie 40, Seinäjoki 60100

+358 40 161 1903

seinajoki@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Jukka Toivola – Toimipisteen esimies

jukka.toivola@renta.fi

+358 40 567 4286

Tampere

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Nuutisarankatu 24, 33900 Tampere

+358 40 1611 913

tampere@renta.fi

Toimipisteen esimies

Mika Heikkilä – Toimipisteen esimies

mika.heikkila@renta.fi

+358 40 130 6414

Tornio

Pohjois-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Verkkotehtaankatu 3 A, 95420 Tornio

+358 40 161 1915

tornio@renta.fi

Toimipisteen esimies

Henri Tapio – Toimipisteen esimies

henri.tapio@renta.fi

+358 40 530 8048

Turku

Vuokraamo Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Tierankatu 12, 20520 Turku

+358 40 161 1901

turku@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Mikko Virkilä – Toimipisteen esimies

mikko.virkila@renta.fi

+358 40 568 0831

Tuusula - Renta Telineet Oy

Telineet Sääsuojat

Yhteystiedot

Haarakaari 44, 04360 Tuusula

020 792 8440

jarno.tuuri@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-15:30

Tuusula - Työmaatilat

Etelä-Suomi Työmaatilat

Yhteystiedot

Hiekkakuopantie 3, 04300 Tuusula

020 794 0670

jari.korhonen@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:30-16:30

Vaasa

Länsi-Suomi

Yhteystiedot

Liisanlehdontie 3A, 65380 Vaasa

+358 40 161 1919

vaasa@renta.fi

Aukioloajat

Klo 07.00 - 16.30

Toimipisteen esimies

Tomi Holm – Toimipisteen esimies

tomi.holm@renta.fi

+358 40 650 9119

Vantaa

Etelä-Suomi Vuokraamo

Yhteystiedot

Tammiston kauppatie 22 (kadun aikaisempi nimi Valimotie 22), 01510 Vantaa

+358 40 161 1905

vantaa@renta.fi

Aukioloajat

Ma-Pe klo 07:00-16:30

Toimipisteen esimies

Sami Haikarainen – Toimipisteen esimies

sami.haikarainen@renta.fi

+358 40 650 9104

Vantaa - Pääkonttori

Pääkonttori

Yhteystiedot

Teknobulevardi 3, 01530 Vantaa

+358 20 33 22 11

info@renta.fi

Yhteydenottolomake